איטום גגות רקע
רפאל איטום גגות
המוטו שלנו: באיטום גגות אסור לחכות לרגע האחרון!

להזמנות התקשרו:
050-9992266


איטום קירות לא רק בגג!

Posted in בלוג איטום גגות

התפיסה המקובלת היא שאיטום מבנים מתבצע רק בגג. בפועל, מתבצע איטום גגות אבל לא רק בגג מעל ראשינו, אלא גם בקירות חיצוניים. עלינו להבין כי מיד כאשר מבחינים בתופעות כמו רטיבות או קירות לחים ישנו סיכוי רב כי קירות הבית זקוקים לאיטום. תופעות של רטיבות בקירות נובעות מכשלים במערכת האיטום החיצונית של הקירות. קיר בית העומד מול נזקי רטיבות מאבד את יכולות הבידוד שלו ומהווה סכנה ליושבי הבית. הוא אינו בטיחותי, מחדיר לבית קור ומים ומסוכן מאוד. יש לטפל בבעיות הרטיבות בקירות הבית באופן מידי, לפני שהקיר הופך ממטרד אסתטי לסכנה מוחשית.

על מנת להגן על קירות הבית מפני נזקי רטיבות עליכם לוודא שקירות המבנה אטומים בצורה מקצועית ומסוגלים להישאר יבשים גם לאחר תקופת גשם ממושכת. קירות הבית תומכים במבנה השלד של הבית כולו ופגיעה בהם עלולה לגרום נזק בלתי הפיך לכל תשתית הבית.בקירות בתינו עוברת לרוב תשתית החשמל והשילוב של חשמל ולחות עלול להיות קטלני. איטום קירות מושלם ימנע חדירה של מים והיווצרות של עובש. בנוסף, איטום שמבוצע כראוי ימנע חדירה של מזהמים מבחוץ, כך שתרומתו מכרעת וקריטית.

איטום קירות חיצוני לעומת פנימי

איטום קיר מן הצד החיצוני ההוא הפתרון המומלץ לאיטום קירות מבנה. רטיבות ולחות בדר"כ מגיעים מבחוץ פנימה לתוך הבית ועל מנת לאטום את גורמי הרטיבות כגון גשם ולחות לפני שהם חודרים את הקירות, יש לבצע איטום שמתחיל מבחוץ. כאשר איטום חיצוני אינו ניתן לביצוע, המינימום ההכרחי הוא לאטום את קירות הבית מבפנים בעזרת חומר איטום ייחוד יבשם זייפקס (Xypex). חומר זה מאפשר לבצע איטום קירות פנימיים ביעילות רבה ומהווה תחליף הולם לאיטוםהמתבצעבקירותחיצוניים.

ההבדל בין איטום חיובי ושלילי

איטום חיובי הוא שיטת הפעולה המומלצת במקרה של איטום קירות:מאחר והקיר החיצוני חשוף יותר לפגעי מזג האוויר ולרטיבות. אם איטום חיצוני אינו אפשרי – יש לאטום את הקיר מהצד השלילי (הקיר הפנימי) ומומלץ להשתמש בחומרי איטום המסוגלים לחדור לעומק הבטון ובעלי תכונת התגבשות בתוכו, עד ליצירת מעטה פנימי אטום.

רטיבות בקירות בעלי חיפוי חיצוני

קירות מחופים בשיש,או אבן סובלים בדרך כלל מרטיבות החודרת דרך נקודות החיבור בין חלקי החיפוי או דרך אבני החיפוי עצמן. הרטיבות הנלכדת בין חלקי החיפוי יוצרת סימני רטיבות על קירות הבית מבפנים.שיטת הפעולה המועדפת היא לבצע עבודת איטום קירות טרם הנחת החיפוי על הקיר החיצוני.

במבנים חדשים קל יותר לבצע עבודת איטום ושיפוץ של קירות הבית תוך כדי הנחת החיפויים. במבנים קיימים אפשר לבצע את עבודות האיטום באמצעות סנפלינג או פיגומים שמאפשרים  עבודה על חלקו החיצוני החיצוני של הקיר.