איטום גגות רקע
רפאל איטום גגות
המוטו שלנו: באיטום גגות אסור לחכות לרגע האחרון!

להזמנות התקשרו:
050-9992266


החורף הגיע – ואיתו הזמן לאטום את הגג

Posted in בלוג איטום גגות

הופעתה של העונה הקרה מבשרת על בואם של דברים טובים ונעימים. הקרמבו חוזר למדפים, בגדי החורף האהובים עלינו יוצאים מהארון, כיף להתכרבל מתחת לשמיכה ולהירדם לצלילי טיפות הגשם בחלון. אך העונה הקרה יכולה להפוך לסיוט של ממש, אם טיפות הגשם ימצאו את דרכן דרך הגג אל תוך הבית. על מנת להימנע מכך וליהנות מחורף חם, יש לבצע איטום של גג הבית או הבניין.

מומלץ ליצור קשר עם בעל מקצוע המתמחה באיטום גגות, מאחר שישנן מספר שיטות המתאימות לסוגי גגות שונים. בנוסף, חשוב לזכור כי עבודות האיטום מתבצעות בגובה, ולכן יש לשמור על בטיחות בזמן העבודה של האיטום על מנת להימנע מתאונות.

אותו הגג בשינוי אדרת

ישנן שיטות שונות לאיטום הגג, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

  • איטום ביריעות ביטומניות – שיטה העושה שימוש ביריעות המורכבות מחומרים שאוטמים את הגג נגד רטיבות ביעילות רבה. האיטום באמצעות יריעות ביטומניות מתבצע על ידי הדבקה של היריעות והלחמה שלהן. חשוב להקפיד לשמור על בטיחות בעת ביצוע האיטום – מאחר שמדובר בעבודה המשלבת שימוש באש, יש להקפיד על עטית ציוד מגן מתאים ולעקוב אחר הוראות השמירה על הבטיחות בעבודה.
  • איטום על ידי שימוש בזפת – שיטת האיטום באמצעות זפת היא הוותיקה יותר בין שיטות האיטום. איטום הגג באמצעות זפת מוצלח לא פחות מאשר היריעות הביטומניות, ויעביר אתכם שנים רבות של חורפים חמים, ללא נזילות אל תוך הבית.
  • איטום אקרילי – איטום בשיטה זו מתאים בעיקר למבנים קטנים, בעלי גג ששטחו אינו גדול. בשיטה זו נאטום את הגג באמצעות שימוש בחומרים אקריליים לבנים, לרוב בהתזה. זוהי אמנם אפשרות זולה יותר עבור איטום הגג בדרך כלל, אך יש לה חסרונות רבים והיא פחות עמידה לאורך זמן.

שומרים על קורת הגג שלנו

כדי שאיטום הגג יהיה אפקטיבי ויישמר לאורך זמן, יש לתחזק אותו. כדאי לעלות לגג מדי פעם ולוודא את מצב האיטום, וחשוב לשים דגש על הבטיחות בעת עלייה לגג על מנת לוודא את אחזקת האיטום. יש לוודא כי המרזבים נקיים וכי אין בהם הצטברות של לכלוך שעשוי לסתום אותם. כמו כן, הקפידו לשים לב כי אין הצטברות של מים על הגג, וכי כל המים מתנקזים אל המרזב.

אם הבחנתם בשחיקה של שכבת האיטום בדמות סדקים או קרעים, מומלץ לא לדחות את תיקונם, על מנת למנוע הרעה במצב. כדאי להתקשר לבעל מקצוע, שכן לעיתים מקרים כאלה יצריכו איטום מחדש של הגג כולו.