איטום גגות רקע
רפאל איטום גגות
המוטו שלנו: באיטום גגות אסור לחכות לרגע האחרון!

להזמנות התקשרו:
050-9992266


יועץ איטום החל מ-500 ש"ח

יועץ איטוםמחפשים יועץ איטום? מצאתם!

יועץ איטום מקצועי ומיומן.

שירות וליווי צמוד.

יועץ איטום מקצועי בזמינות גבוהה.

יועץ איטום למענה על שאלות ולמתן פתרונות.

אמינות ונאמנות.

יועץ איטום על ידי חברה מקצועית- מה זה ולמה זה כדאי?

כיצד ניתן למדוד את איכותו של איטום? באם קיימת לחות מוגזמת או הצפה על פני הגג ייתכן כי  האיטום ניזוק התיישן או שלא נעשה כראוי. הדבר נכון גם כאשר קיימים, עיוותים, ריכוזי מים, סדקים והתקלפות על גבי הגג או בתקרה ובקירות הבית כתוצאה מרטיבות ולחות. מומלץ לבצע בדיקה באמצעות יועץ איטום שיידע להבחין את הבעיה בקלות ובאופן נכון לצורך התאמת פתרון הולם.

מתי כדאי לקרוא ליועץ איטום?

מהם הסימנים של הזדקנות או הידרדרות של קרום איטום? מים עומדים שבדרך כלל נובעים מריכוז מי גשמים על הגג. לריכוזי מים על הגג קיימים חסרונות שונים: דליפות אפשריות יכולות לגרום לחדירת מים חמורה, היווצרות לחץ מכאני. עם דליפות קשות יותר נידרש לתיקון האזורים לחים, היווצרות עומס מבני קל, משקל נוסף גורם עיוותים גדולות ולחצים חריגים במבנה, מוקד לכלוך, גרימת זיהום ותקיפת שכבת המגן. "פציעות" באיטום – כל שינוי שכזה נגרם בדרך כלל על ידי תוקפנות מכאנית חיצונית: תנועה בלתי צפויה, חומרי התקנה, פיגומים או כלי עבודה, עקבות אביזרים המונחות ברישול על הגג, ההתקנה של ציוד קבוע, אנטנות ועוד. עם ביצוע שינויים בגג עלינו לשאול את עצמנו: האם הבידוד מסוגל לעמוד בעומס? האם עלינו לא להגדיל את שטח המגע בין הבסיס והגג? ברד. מהן ההשפעות של הברד על איטום הגג? האיטומים הדקים נוטים לנזק גדול יותר על ידי לחצים מכאניים (שכבות סינתטיות יחידות או ביטומן). הבידוד עשוי גם להתעוות תחת עומסים צפויים ולגרום ללחצי מתיחה בקרום האיטום. הסכנות הללו תקפות כל זמן שהאיטום נעשה פריך משום ריקבון. במקרה של גג חם, ניקוב הקרום גורם מיד לחדירה של מים לתוך שכבת הבידוד.  אם שכבה זו מוצפת, המים יזיקו את הבידוד באופן מוחלט, וכתוצאה מכך תיגרם חוסר יעילות של הבידוד שכן ברגע שהוא ספוג, הוא כבר לא יכול להתייבש ויש להסיר את הבידוד. הנזק שנגרם על ידי ניקוב של האיטום של גג חם הוא נמוך יותר כאשר הבידוד מחולק או כאשר הבידוד המשמש הוא זכוכית סלולרית.

קרעים – קרעים נוצרים בדרך כלל עקב מתיחת יתר של הקרום. מתחים אלה עשויים לנבוע מהתכווצות חומר, חוסר יציבות תרמית של התמיכה, ולהביא לקריעה של הקרום.

צמחייה- שלושה סוגים של התפתחות צמח עשויים להיות על גג שטוח: צמחים, אצות וטחב. צמחים הם הרבה יותר אגרסיביים. זרעים הנישאים על ידי הרוח ונותרים על המשטח לפני ההתקנה של האיטום יכולים למצוא, במקרים מסוימים, לחות מספקת כדי להתרחב ויחד עם חדירת אור הזרעים יונבטו והצמחים ידקרו את קרום האיטום. מנגד, כמה צמחים שהתפתחו על הקרום (חצץ, חול, אבנים)ינקבו את קרום האיטום בחיפוש אחר מים. צמחים אלה יש להסירם והקרום חייב להיבדק לאחר מכן ע"י יועץ איטום. במקרה של גינות גג, יש לוודא כי הקרומים מוגנים משורשים ומהצמחים. גג הגן חייב להיות מותקן כראוי. יועץ איטום מקצועי

אצות בדרך כלל מתפתחות על קרום האיטום באבק ששקע על הקרום. הן גדלות באמצעות לחות בלבד ואין להן שורשים, לכן הן אינן חודרות לתוך הקרום ואינם אגרסיביות למעט עניין התחזוקה של האיטום בחומצה רטובה. אצות גדלות רק במים. ניתן למצוא אותן באזורי הקיפאון. אלו הן אצות מיקרוסקופיות שיכול להיות מוטבעות בקרום ולהרימו על ידי השפעה מכאנית במהלך התייבשות. אצות אלה שורדות בצורת גלדים יבשים ופריכים.  הן פוגעות הגנת UV בעקבות הפעולה המכנית או כימית של גשם, רוח, זיהום, חום וקור. הדבר פוגע בשכבות האיטום כך שבסופו  של דבר הן כבר לא ממלאות את תפקידן.  העדר ההגנה אולי גרם להזדקנות מואצת של הקרום. מצבו חייב להיבדק ע"י יועץ איטום ושכבת מגן חייבת להיעשות מחדש.

מחברים מכאניים לא ניתן לדעת את מצבו של מחבר מכאני ללא ביצוע בדיקה באמצעות יועץ איטום. עם זאת, כמה רמזים חיצוניים עשויים להצביע על הפרעות: קרעים סביב המחברים, איטום המראה סימנים על גבי הבידוד ועוד.

שלפוחיות (כיסים) נגרמות על ידי חסימה של כיסי אוויר לחים או אדי מים בין שכבות בודדות שמרכיבות את הבידוד. הכיס עשוי להיות ממוקם בין השכבות השונות של הבידוד הרב-השכבתי, או בין השכבות הנמוכות של הבידוד לאדי מים ואיטום. שלפוחיות בעצמן אינן מקור לחדירת מים אבל הופכות את הבידוד לפגיע בפני שלפוחיות.

קפלים יכולים להיווצר בגלל חלק לא תקין של קרום האיטום או בשל התרחבות של החומר.

סדקים-  ההזדקנות של הקרום בהשפעת קרינת UV, שינויים בטמפרטורה, זעזועים תרמיים, ואידוי, שהשפעותיהם גורמות להפרעות עמוקות במשטח האיטום הגלוי. מומלץ לבצע אבחון ראשוני לפי העצות שהבאנו בכדי להבין אם יש צורך בבדיקה של יועץ איטום. להזמנת יועץ איטום שיעזור לכם פנו אלינו בכל עת.

יועץ איטום אשר יסייע בכל שאלה או צורך.

להזמנת יועץ איטום ולמידע נוסף צרו קשר טלפוני כבר עכשיו:

050-9992266