איטום גגות רקע
רפאל איטום גגות
המוטו שלנו: באיטום גגות אסור לחכות לרגע האחרון!

להזמנות התקשרו:
050-9992266


יריעות ביטומניות לאיטום גגות

Posted in בלוג איטום גגות

כל מה שצריך לדעת על איטום באמצעות יריעות ביטומניות

מהו האמצעי המוביל כיום לאיטום של גגות? זה נכון שיש כל מיני אפשרויות מתקדמות מאד לאיטו גגות, אבל אין שום ספק שהאמצעי הבולט ביותר כיום לאיטום, שהולך וזוכה לפופולריות שרק הולכת וגדלה – אלו הן היריעות הביטומניות. על מה בעצם מדובר? מדוע היריעות הביטומניות נחשבות לשיטת האיטום הטובה ביותר והמשתלמת ביותר? בואו ונביט מקרוב על היריעות הללו, ונבין מדוע יריעות ביטומניות נחשבות באמת לשיטת האיטום הטובה ביותר כיום.

היריעות שפשוט עושות את העבודה

  • ממה הן מורכבות? – קודם כל, צריך להבין מהו ההרכב של ה שהופך אותן לאיכותיות מאד. היריעות הללו מלאות בחומר ביטומני. מהו חומר ביטומני? מדובר על חומר ששייך לאותה משפחה כמו הזפת למשל. ממש כשם שהזפת בעצמה היא חומר לא רע בכלל לאיטום, כך גם היריעות הביטומניות. עם זאת, ליריעות הביטומניות יש כמובן יתרון ניכר על פני הזפת – אם הזפת היא חשופה והיא החומר הבלעדי, הרי שכאן מדובר על שימוש ביריעות שמלאות בחומר ביטומני. זה אומר שיש שכבת הגנה מיוחדת שמבודדת את החומר הביטומני בפני עצמו – וזה כמובן מאפשר לו להחזיק מעמד לתקופות ארוכות יותר.
  • פתרון לטווח הארוך – בעצם, בזכות ההרכב הייחודי של היריעות הביטומניות, אתם מקבלים באמת פתרון שמחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות מאד, בהשוואה לכל פתרון איטום אחר. גם שימוש בחומרים אחרים שנחשבים איכותיים, הוא שימוש שנשחק מהר מאד. משך החיים הממוצע של חומרים לאיטום הגג עומד כיום על בין שנתיים לחמש שנים. לעומת זאת, כאשר מדובר על יריעות ביטומניות, הרי שמדובר על איטום שיכול לתפקד לתקופות ארוכות מאד – ולעתים הן ממשיכות לתפקד בצורה מושלמת אף מעבר לעשור! זה הופך אותן ללא ספק, לשיטת האיטום המשתלמת ביותר שיש.
  • לא צריך עוד שכבה – אחת הבעיות עם איטום בשיטות אחרות, הוא שהן יוצרות שכבה של חום – כך למשל הזפת היא שחורה, ולכן קולטת המון חום. בקיץ הישראלי זה בעיה כי הבניין נהפך ליחידה שאוגרת חום וזה מקשה מאד את החיים. זה מחייב כמובן שימוש בשכבת איטום לבנה נוספת. בכל מה שנוגע אל יריעות ביטומניות אין שום בעיה כזו! היריעות הללו מגיעות מלכתחילה בצבע לבן אשר דוחה את קרני השמש – וכך אתם לא רק מקבלים בידוד בפני הגשם בחורף, אלא גם הגנה מפני השמש בקיץ.

האם זה מתאים לכל גג?

חשוב מאד להסביר כי השימוש ביריעות ביטומניות לא מאתים לכל גג. בראש ובראשונה, היריעות הביטומניות מתאימות לגגות בטון, ולא לגגות רעפים. כמו כן, כדי שהתפקוד של יריעות ביטומניות יהיה טוב יש צורך במשטח מיושר, ולכן אם יש שיפוע מסוים, יש לבצע הכנות מקדימות בגג, ולאחר מכן להתקין את היריעות.