איטום גגות רקע
רפאל איטום גגות
המוטו שלנו: באיטום גגות אסור לחכות לרגע האחרון!

להזמנות התקשרו:
050-9992266


שיטות לאיטום גגות

Posted in בלוג איטום גגות

בפניכם עומדת המטלה לחדש את איטום הגג. הבחירה בקבלן איטום מקצועי היא חשובה מאחר והמקצוען שיטפל בכם  צריך להתאים את שיטת האיטום וחומרי האיטום לגג הספציפי שלכם. לפני שאתם שולפים את פנקס הצ'קים וסוגרים על הזמנת העבודה, קראו את המדריך הבא ולמדו על כמה נקודות חשובות באיטום שכדאי להבין:

א. יריעות ביטומניות

טרם ביצוע העבודה יש לנקות את הגג ולוודא שאין בו לכלוך או חומרים מעבודת קבלני איטום ישנים, חומרים אקריליים לבנים או סיד שנשאר על הגג משיפוצים קודמים שבוצעו. לאחר מכן יש לבדוק בצורה יסודית האם קיימות בגג נקודות שבהן היריעות הקודמות התנפחו. התופעה יכולה להתרחש גם במקרה של זיפות הגג. במידה ואיתרתם התנפחויות יש לחתוך את היריעה או הזפת ולשחרר את האוויר הלכוד עד שייווצר משטח חלק.

אם הגג עובר איטום מחדש ביריעות ביטומניות יש לנתק את היריעות הישנות מהרולקות (נקודות החיבור בין רצפת הגג והקירות המקיפים) ולאחר שניתקנו את היריעה מהקיר יש לאטום את החורים בקיר במידה וקיימים. השלב הבא בתהליך השיפוץ הוא התזת הפריימר. לאחר שהפריימר התייבש מלחימים את היריעות בחפיפה של 10 ס"מ. את הרולקות אוטמים גם כן. בתהליך האיטום באמצעות יריעות יש לשים לב באופן מיוחד שקבלן האיטום לא מרתך את היריעות ברולקות לטיח או לשליכט צבעוני, האיטום צריך להתבצע אך ורק על בטון גלוי.

איטום הגגות ביריעות ביטומניות 5 מ"מ הוא האיטום היעיל ביותר, ולרוב מקבלים אחריות של 10 שנים מלאות עם גמר העבודה. בסיום איטום הגג על הקבלן לבצע בדיקת הצפה של הגג למשך 48 שעות.

ב. איטום גגות בזפת

זיפות גגות היא שיטת איטום מסורתית וותיקה ובדרך כלל קצת יותר זולה מאיטום גגות ביריעות ביטומניות. אך יש לקחת בחשבון שאיטום בזפת הוא פחות יעיל גם ולכן קבלני איטום נותנים אחריות רק ל-5 שנים וגם זה – רק בהתניה שתסיידו את הגג פעם בשנה, בדרך כלל אצל הקבלן המבצע. במידה ולא יבוצע סיוד בגג האחריות תבוטל. את הזפת מורחים על הגג בשתי שכבות ורשת אינטרגלס בין השכבה הראשונה.  כאשר מסכמים על איטום הגג עם הקבלן חשוב לוודא כי השימוש הוא בזפת תקנית  75/25, מאחר וישנם קבלני איטום המשתמשים בזפת לא תקנית בכדי להוזיל עלויות.

ג. איטום גגות בהתזה

איטום גגות בהתזה נעשה על-ידי חומרים פוילוריטנים. השימוש בשיטה זו נפוץ בגגות שקשה לבצע בהם איטום באמצעות יריעות ביטומניות, בעיקר בגלל דודי שמש וקולטים הנמצאים על שטח הגג, מערכות סולאריות, אנטנות, מזגנים ופריטים אחרים שמקשים על הנחת יריעות. כמו לפני כל איטום יש לוודא שהגג נקי מלכלוך ואבק ואין חומרים מתנתקים מתשתית הגג. החומרים הפוילוריטנים חייבים להיות מיושמים על הגג ביחד עם פריימר אפוקסי עוד לפני ביצוע העבודה.

ד. איטום בהתזה של חומרים אקריליים

מבחינת אמינות ועמידות חומרים אקריליים אינם ברירת המחדל המועדפת בכל הנוגע לאיטום הגג. קבליני איטום רבים ממליצים על איטום בחומרים אקריליים בגלל עלותו הזולה. חומרים אלו ברובם אינם עמידים במים וברוב המקרים מתנתקים מתשתית הגג. אם בכל זאת בחרתם לאטום גג בחומרים אקריליים ודאו שהאיטום מבוצע בשתי שכבות במשקל 3-5 קילו למ"ר וזמן הייבוש בין כל  שכבה הוא לפחות 24 שעות.